| anonim_4396 a întrebat:

Ziceti-mi si mie o crema depilatoare buna, am incercat mai mult dar ma iritam de la ele si parul era la loc a doua zi

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Te iriti pentru ca ai o sensibilitate la uree si toate cremele epilatoare sint pe baza de uree.
Daca vrei sa te tina mai mult, foloseste ceara; asa se smulge parul.
Daca ti se pare dureros sau incomod, apeleaza la spuma Gilette si bic. Are exact acelasi efect ca si crema ( iar inghinal si la axila chiar asta ar trebui sa folosesti, nu ceara ).

3 răspunsuri:
| Deliα a răspuns:

Ai pielea sensibilă.Da-te cu lama.hee hee

| Krosa a răspuns:

Pai ai pielea sensibila inearca altceva

| Peachy a răspuns:

Clar daca ai incercat mai multe si iritatia persista, contin ceva la care ai sensibilitate. Foloses-te o spuma de ras ( sunt si pentru femei) si dupa cu big, ceara (dar este dureroasa), sau epilator ( eventual aplici o crema hidratanta ca sa nu te iriti).