| LostInDreams a întrebat:

Zilele astea trebuie sa plec pe la mare, asa ca am 2 intrebari:
1.Cum sa previn arsurile de soare(stau pe plaja dimineata si seara)?
si
2)Nu se prinde deloc soarele de mine, ba chiar fugelaughing. Cum sa fac sa ma bronzez si eu-sunt alba ca varullaughing. Uleiul de soare are vre un efect de acelerare a bronzului? Alt ceva stiti?

6 răspunsuri:
| Diana_3268 a răspuns:

Pai. normal ca o sa ai arsuri daca vrei sa faci plaja. mai ales daca esti foarte alba. uleiul de plaja e foarte util. dar te sfatuiesc sa te dai cu ulei de masline. si sa stai la soare dimineata si dupa amiaza. sa. l eviti de la 12 la 3-4. thinking normal ca sa nu te arzi. trebuia sa stai la plaja. asa inainte:d :*

| Tibyarad a răspuns:

Si eu am zis ca si tine, am cumparat de la avon 2 praiuri, cu unu se da inainte si cu altul se da dupa si am ramas profund dezamagit deoarece m-am ars rau de tot, de atunci mi-a recomandat sa ma dau cu ulei de masline, e natural si e foarte bun, pui intr-o sticlutza cu pulverizator te dai inainte si o sa vezi ca se prinde soarele de tinewinking ai grija sa nu stai mult in intervalele in care sunt radiati ultraviolete!

| диDяEﻉд a răspuns:

In primul rand pentru arsuri exista diverse cremewinking dar cum sa ai arsuri daca nici macar nu te prinde soarele laughing mai intai fa-ti griji pentru bronzat si apoi pentru arsuriwinking iar pentru bronz exista diverse creme si uleiuri happy distractie placutawinking

| PeAcE a răspuns:

1. Pai daca nu stai pe plaja decat atunci cand soarele nu are foarte mare putere (dimineata si seara) este foarte bine si poti folosi o crema antiarsuri solare. Mai nou cica s-au inventat si din acestea...:p

2.Pai da-te cu o crema autobronzanta. Sunt foarte bune si eu am aceasta problema dar cele de Nivea(parca) sunt foarte bune!

Distractie placuta la mare!

NOname
| NOname a răspuns:

Betacarotenul este cea mai buna solutie pentru a obtine un bronz mai intens, mai frumos, mai uniform. Se gaseste in farmacii. http://www.terapeut.ro/commerce/betacaroten-provitamina-p-1003.html http://www.eva.ro/......-3294.html Ajuta si daca consumi morcovi, pepene galben si alte fructe si legume, care nu sunt de culoarea verde. Bineinteles, trebuie sa te dai si cu o crema speciala (dar si cu protectie UV, ca sa nu te arzi) pentru a obtine un bronz mai intens. Poti folosi in acest scop si ulei de masline. Numai bine! Iti doresc sa ai un bronz cat frumos! Succes!

| Xonia a răspuns:

Daca o sa ai arsuri, sa te dai cu iaurt rece, e f bun
Eu cand ma duc la mare stau toata ziua numai in apa si asa nici nu am arsuri solare, si imediat am un bronz frumos.Se observa din prima seara
Si eu tot zilele astea plec la mare
Distractie placuta:*