| DiannaGabrielle a întrebat:

Zineryt este bun si pentru puncte negre? Funda big grin

Răspuns Câştigător
| NoName8 a răspuns:

Nu, zineryt este doar pentru formele usoare spre medii de acnee. Punctele negre nu sunt cosuri. Acestea dispar doar daca le scoti. Asta inseamna ca trebuie sa le storci dupa ce iti deschizi porii, adica stai deasupra unui lighean cu ceai de musetel fierbinte cu un prosop pe cap ca sa retii aburii. Dupa ce le-ai stors, aplici o lotiune astringenta pentru punctele negre pentru a inchide porii. Cam asta e retetatongue

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Zineryt e pentru acnee, si e foarte puternica (agresiv), sunt creme speciale pentru puncte negre ( du-te la farmacie, nu costa mai mult de 10-20 de lei, pe cand Zineryt-ul e vreo 40 lei )

| Limonada_5771 a răspuns:

Sunt alte creme pentru puncte negre.Cu zineryt eu zic sa nu incerci e putin agresiv.Consulta un farmacist si spune ce ti'a aparut pe fata si iti va da o crema anume. Daca nu, lasa asa vor trece in timp, numai s nu incerci ccu zyneryt pentru ca va accentua punctele se vor vedea mult mai tare

| Mysteriousdream a răspuns:

Da, este bunwinking

| Andreea1027 a răspuns:

Nuuuuuuuuu, clar nu e bun.