| Andreea_Brandus_1995 a întrebat:

1. Ce facultate trebuie sa faci ca sa devii ergonomist? 2. Exista cursuri pentru asa ceva?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Arhitectura, secția design.

Bula
| Bula a răspuns:

Ergonomist poti deveni daca ai deja cel putin 10-15 ani experienta la DIFERITE locuri de munca.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Degeaba pui intrebari, tu nu vrei sa faci nimic decat sa stai degeaba

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ergonomia este un domeniu de activitate tehnico-științific din cadrul psihologiei muncii, care prin colaborarea dintre psihologi, fiziologi și tehnicieni...
Nu există o facultate specifică.