| IT a întrebat:

1.Ce parere aveti despre meseria de sofer pe tir?
2.Este greu sa ajungi sofer pe tir?
3.Se gaseste repede in Romania un post pe tir?
4.Si cam cat se plateste in Romania?
5.La cati ani pot sa dau de permis pentru profesionisti?
Dau funda

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

1. E cam plictisitor sa fii mereu pe drum si sa ai trasee mari, mi'e nu mi'ar place.
2. Nu, nimic nu e greu laughing orice meserie cere sa inveti ceva.
3. Se cam cauta din cate am vazut, dar ti'am spus ca vor fii unele trasee de cateva zile.
4. Se plateste destul de bine, am un prieten care tatal lui e sofer de tir la noi in Romania, ia 2.000 de lei pe 2 saptamani pe cateva trasee lungi. Depinde de traseu.
5. De la 21 de ani parca, gasesti pe net mai multe detalii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru profesionist poti da la 21respectiv24 de ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Si eu vreau sa ma fac sofer de tir. E foarte frumos, liniste, muzica, daca te pasioneaza e si mai bine. Mie imi place mult de tot.
2. NU! E foarte simplu sa te faci sofer de tir. Iei permisul pe B, stai 3 ani, dupa dai pe C+E si te angajezi la o firma.
3. Oriunde se gaseste destul de simplu.
4. In jur de 1500-2000 lei, e cam slabut dar daca te duci in strainatate primesti si 1000 euro.
5.21 de ani.
Bafta maxima!