| DavidMalin09 a întrebat:

A făcut cineva sau știți pe cineva care a făcut curs de frizerie? După ce termini școala și ești calificat, e greu cu clienții?

3 răspunsuri:
| Anonimul8091231 a răspuns:

Pai depinde, daca te descurci bine cu treaba asta de frizer nu vei avea probleme cu clientii. Insa, daca vei avea probleme si vei face ceva gresit cand vei tunde pe cineva vei avea. Va trebui sa ai multa indemanare pentru asta. Iar daca vreun client vrea o tunsoare mai speciala si tu nu o faci cum vrea el, atunci clar o sa ai ptobleme. Si eu am trecut anul acesta clasa IX si am vrut sa ma duc pe profilul de frizer, dar m-am gandit mai bine am cautat informatii si am vazut ca nu e potrivit pentru mine.

| Catrice a răspuns:

Știu pe cineva care singurii pe care ii are sunt cunoștințele și alea din an în paste.

| CassiusAlexander a răspuns:

Depinde. În ziua de azi cel mai bine e sa tunzi de dinainte de cursuri pe la prieteni si rude sa exersezi, sa iti faci pagina de Instagram, Facebook cu tunsorile si apoi cand iei calificarea fie iti faci mica ta frizerie fie te bagi la una deja existenta. Trebuie sa te faci cunoscut.