| AndreiBularca a întrebat:

A fost cineva la Drept? E cineva judecator? As dori sa merg la Drept si sa ma fac judecator, dar doresc si cateva pareri...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Despre ce vrei pareri?
In profesia de judecator se ajunge destul de greu si, ca s-o faci cum trebuie, este nevoie de multa munca, simt al dreptatii, cinste si pregatire profesionala continua.
Pentru detalii poti citi L.303/2004 privind statutul judecatorilor si procurorilor, cu md. si compl. ulterioare.