| afrodita3333 a întrebat:

A fost greu sa va alegeti facutatea la care sa dati? Tot incerc sa ma hotarasc la una si atunci cand reusesc si incerc sa ma interesez aud pareri de genu:"nu merita","nu o sa faci nimic cu facultatea aia, o sa mori de foame"etc.Sunt constienta ca e normal sa existe pareri PRO si CONTRA dar totusi atunci cand esti indecisa,ca mine te deruteaza rau chestiile astea.E o decizie importanta si cred ca nu e bine sa ma arunc cu capul inainte fara sa fiu informata dar,am ajuns la concluzia ca altfel nu se poate sad.Ce ziceti? Voi cum ati procedat, sau cum ati proceda intr-o astfel de situatie?
Momentan ma gandeam la, SNSPA comunicare si relatii publice.

Răspuns Câştigător
| AdiMrr a răspuns:

Daca tu vezi ca dulapul asta este verde si cineva spune ca este albastru tu il crezi? Cam asa este si in situatia ta. Nimeni nu iti poate spune ce iti place. Alegerea o faci doar tu. Daca consideri ca aceasta facultate ti se potriveste, foarte bine. Sa nu te intereseze ce spun ei pentru ca alegerea este doar a ta si numai a ta. Poti sa mai vorbesti cu parintii, profesorii pentru indrumari.
Sper ca te-am ajutat!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu trebuie să decizi ce faci. Tu trebuie să decizi unde. Să întrebi pe TPU nu cred că va rezolva problema. Vezi ce faci, ce preferinţe ai, ce ai vrea să fii în viitor, unde te vezi tu cel mai bine. Şi acolo du-te.

| stpu a răspuns:

Vorbeste cu profesorii, vorbeste cu parintii si vorbeste cu studenti de la SNSPA sa vezi cum sunt profesorii, cum e la examene, ce se studiaza. Viziteaza forumurile de specialitate.
Eu unul nu as alege SNSPA, de fapt n-as alege nici macar comunicare si relatii publice. Dar fiecare cu preferintele lui... Sper ca vei lua cea mai buna decizie.

Răspuns utilizator avertizat
| JoulieT a răspuns:

Hei, pana la urma te-ai hotarat?