| Țoglă a întrebat:

A lucrat cineva la vreun hypermarket? Gen Kaufland,Auchan, LIDL, etc. și știe să-mi zică ce trebuie să faci cu EXACTITATE acolo. Menționez că mă refer la postura de "omul raftului".
Sau poate să te mute de la manager raft la casier, etc? Din experiența voastră și ce știți.

Fundă

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Omul raftului este muncitorul necalificat care aduce marfa din depozit si o pune pe rafturi, la indicatia sefului. Manager raft (!?) este un titlu pompos cu scopul de a prosti tinerii si nu numai. In functie de studiile tale dar si de aptitudini, ai putea salta in rang, dupa o buna perioada de timp, pana la marea functie de casier.