| SingleForOne a întrebat:

A mai lucrat cineva ca, copiator de chei? Ce experiențe ati putea oferi?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

"Masinaria" este o freza, combinata cu un pantograf, de dimensiune relativ mica (incape pe o masa).
E adevarat ca nu necesita experienta (pentru copiat chei), DAR daca trebuie schimbata o freza, trebuie reglat aparatul sau intervin alte probleme, atunci este nevoie de cunostinta si de experienta in domeniu. Daca nu te pricepi, atunci trebuie sa chemi (si sa platesti) un "specialist" cunoscator, de fiecare data cand nu te descurci.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a lucra cu o masina de copiat chei, trebuie sa ai un pic de experienta ca lacatus /prelucrator prin aschiere.
In caz contrar, vei "fabrica" multe rebuturi, iar daca se deregleaza /se strica, atunci va trebui sa platesti un "specialist", s-o repare. tongue

| SingleForOne explică (pentru Bula):

Mi-au spus ca nu e necesara experienta, si-mi vor arata ei. Este un magazin mic, totusi. Dar ma refeream de experienta si ambianta intr-un astfel de magazin.

| SingleForOne explică (pentru Bula):

Presupun ca se plateste din buzunarul firmei, nu din buzunarul meu. Uzura se intampla in fiecare zi, iar problema poate aparea oricand.

| Bula a răspuns (pentru SingleForOne):

In timpul garantiei, producatorul asigura reparatiile, DACA sunt din cauza de proasta proiectare sau fabricatie.
Dupa iesirea din garantie, proprietarul plateste reparatiile.
Daca tu esti doar angajat (nu esti proprietarul copiatorului), atunci trebuie sa platesti dar atunci, cand tu cauzezi defectiunea.

| Bula a răspuns (pentru SingleForOne):

"Masinaria" este o freza, combinata cu un pantograf, de dimensiune relativ mica (incape pe o masa).
E adevarat ca nu necesita experienta (pentru copiat chei), DAR daca trebuie schimbata o freza, trebuie reglat aparatul sau intervin alte probleme, atunci este nevoie de cunostinta si de experienta in domeniu. Daca nu te pricepi, atunci trebuie sa chemi (si sa platesti) un "specialist" cunoscator, de fiecare data cand nu te descurci.

| meli120 a răspuns:

Cum ai ajuns la chei de la asigurari, contabilitate, limbi? Doar tu stii...
Eu zic sa iti alegi un domeniu si pe ala sa mergi.

| SingleForOne explică (pentru meli120):

Posibilul post de copiere de chei va fi permanent si imediat.
Posibilul post de contabilitate nu este cert, nici nu am cautat, doar particip la un curs momentant. Urmeaza sa fie permanent.
Activitatea de asigurare o pot face aproape oricand, aproape oriunde si aproape cu oricine. Este o activitate de timp liber care ar putea genera venituri suplimentare, avand si responsabilitatile care i se cuvin.