| Ally.Bee ♀ a întrebat:

[A SE CITI!]

Buna. Am si eu o mica nelamurire. Ce ar putea sa cuprinda CV-ul meu, tinand cont de faptul ca nu am mai lucrat vreodata. Am 17 ani. Va rog mult, as dori cat mai multe raspunsuri.

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru ca la studii si experienta nu ai ce sa treci, va trebui sa insisti pe calitatile tale, daca esti :corecta, ordonata, modesta, punctuala, rezistenta la program de lucru prelungit, ca esti de acord sa lucrezi si in week-end, ca nu esti pretentioasa, cate limbi straine sti si la ce nivel, ce experienta in calculator ai, in ce sisteme de operare sti sa lucrezi, viteza de dactilografiere, ca iti place ordinea si esti ecologista.Si te mai poti lauda, ca daca nu o faci tu...atunci cine s-o faca? Una din problemele intampinate va fi faptul ca esti minora, si ca legea nu te lasa sa lucrezi mai mult de 6 ore pe zi! Dar, neoficial...

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta model de ceva european pe google. si la experienta scrii ca nu ai mai lucrat
ce e asa greu?

| cristi202 a răspuns:

Un CV gol e intr-adevar o problema. Pentru unul ca mine, la aproape 40 de ani. Insa nu cred ca si pentru tine, la 17. Inca nu ti-ai inceput cu adevarat viata. la 17 ani, nu stiu ca sa isi fi terminat cineva facultatea. Adevaratele realizari vin undeva dupa 25 de ani. Deci, cred ca cel mai bine ar fi sa specifici in CV cu atentie virsta ce o ai. Ca sa se inteleaga ca tu ai sansa vietii tale in fata, si ca poate fi destul de promitatoare. Desigur ca unii care il vor vbedea, nu il vor baga in seama, caci vor zice ca esti inca un copil, dar cu totii am fost copii, si cei ce nu au realizatr nimic, si cei cu realizari considerabile...

mira
| mira a răspuns:

Precizezi scoala pe care ai absolvit-o, mentionezi unele pasiuni si interese, daca acestea ti se cer in mod expres.Foloseste totusi un model de pe net.

Răspuns utilizator avertizat
| Ana_6561 a răspuns:

Cunosc multe fete care s-or angajat chiar daca nu aveau experienta. Cel mai bine ii sa spui ca nu ai mai lucrat, nu poti sa minti ca oriunde se vede daca ai exprienta sau nu.
Am o propunere pentru tine daca vrei un job, sa devi reprezentant avon sau chiar lider, se castiga foarte bine. Daca vrei mai multe detalii intra pe avon016190.