| asdd32234 a întrebat:

AAm auzit ca daca vreau sa ma fac mecanic auto nu o sa imi gasesc sigur de lucru deoarece sunt destui mecanici auto si ca si daca imi gasesc oricat de bun as nu pot primi mai mult de 10 milioane salariu ...Este aadevaarat straight face?

2 răspunsuri:
| CosmiNeeel a răspuns:

Nu este adevarat...am prieteni mecanici care sunt foarte buni si au salar de 15-20 de milioane,plus ce mai fac pe deasupra (ma intelegi tu),iar in legatura cu serviciul asta stii cum e, fiecare cu norocul lui dar daca ai putin ajutor financiar te-ai putea apuca chiar tu de afacerea ta, bine-inteles daca esti priceput in domeniu

Funda ^^

| DanAmarandei a răspuns:

In orice domeniu te-ai specializa, atata timp cat nu vei face lucrul respectiv din pasiune, si nu te vei stradui sa fii cel mai bun, mai mult de 10 milioane nu vei valora. In schimb, daca faci ceva cu dedicatie si perseverenta, indiferent cat de insignifiant ar fi, sigur vei scoate bani frumosi din asta. Incearca, daca ai timp sa te uiti pe net dupa evolutia brandului Faber Castell (creioane), sa vezi cum niste meseriasi marunti dar devotati au dezvoltat un imperiu.