| astrolutza a întrebat:

Acum ca a mai trecut putin spaima crizei financiare, va mai temeti pentru jobul vostru? in cat timp credeti ca aveti sanse sa va schimbati locul de munca(daca asta va doriti) luand in considerare situatia actuala?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din fericire nu am avut probleme pana acum si nici nu cred ca o sa am, inainte de criza vroiam sa imi schimb locul de munca, am fost si acum la diferite interviuri dar de obicei angajatorii se folosesc de criza (salarii mici, conditii de munca nu foarte bune, fara bonusuri, mariri de salariu sau avansari) si este foarte riscant sa iti schimbi locul de munca acum (ultimul venit, primul plecat). De aceea acum sunt foarte multumita de locul meu de munca happy

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Poate spaima a trecut, insa criza cu siguranta nu. Lucrurile nu se vor linisti la nivel mondial inainte sa se sfarseasca complet panica, iar in Romania criza se va face simtita cu adevarat abia dupa alegeri. Iar bine nu ne va mai fi niciodata, pentru ca nu vom reusi sa rambursam imprumuturile facute iar dobanzile pentru acestea vor curge garla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-a fost frica de eventualitatea pierderii locului de munca niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Locul de muncă nu îl voi schimb curând, mă regăsec pe ceea ce fac.
Problema tot financiară o să ne roadă mult de acum înainte chiar dacă suntem, noi, românii optimiști.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luand in considerare situatia actuala doar o buna pregatire si multa experienta ne poate ajuta la schimbarea sau la gasirea unui servici.in tara in care traiesc somajul a ajuns la 15% din populatia activa. o sa apara coruptia cat de curand si jafurile au crescut cu 250%. locuiesc in apropiera unui oras care are in jur de 150.000 locuitori, hai sa zic ca este cat braila de mare, sunt deja 50.000 de someri(provincia cu cel mai ridicat procent de somaj fata de restul tarii) dintre care 7000 sunt romani, 15.000 de familii au toti membrii in somaj, ma refer doar la cei care mai au somaj si nu la cei care l-au terminat deja.privind cu scepticism as spune ca situatia este tragica, dezastuoasa si irecuperabila.nu vreau sa fiu pesimista, dar refacerea economiei mondiale cere foarte mult efort si foarte multi ani.