| anonim_4396 a întrebat:

Acum mai mulți ani am lucrat timp de o săptămână la o brutărie pe timp de vară. Afară erau în jur de 40° iar înăuntru erau 50°.
Au venit multe fete acolo, dar nu au rezistat datorită căldurii și datorită atitudinii șefului care nu era cea mai potrivită.
Șeful era de origine rusă, dar își deschisese afacere în orașul meu.
Împreună cu el a adus 4 băieți mai tineri de aceași origine cu el.
Băieții aceia făceau față cu brio în căldura aceea infernală dinauntru, dar eu și celelalte fete nu am putut rezista.

Întrebarea e: cum pot unii lucra în acele condiții fara sa li se facă rău și fără să le cedeze organismul la un moment dat?

Răspuns Câştigător
| Konstantinos99 a răspuns:

Diferenta de sex(fata e mai plapanda ca barbatul) diferenta de naționalitate si efectiv poate fi ceva genetic rusesc si poate fi ceva ce se exerseaza in timp cu vointa sau din nevoie.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca e caldura mare si bei apa multa, atunci transpiri tare si te obsesti repede de la munca fizica.

Nu uita: la rusi se consuma ceai fierbinte cand e canicula si se consuma inghetata in gerul de iarna (asta pentru echilibrarea temperaturii interne cu ceea externa a corpului).

| darrio2007 a răspuns:

Votca. Sau ceva prafuri.

| Simpatic a răspuns:

Erau rusi, aveau rachiu la bord mai mult ca sigur.
Rusii si cand se duc la scoala sau facultate dau un 50 pe gat!

| Violleta2022 a răspuns:

Vointa este cea care face diferenta.

| Frank51 a răspuns:

Mâine întrebi cum pot eschimoșii să stea la -50 de grade? Ai rămas repetentă prin a 3a? Că pe acolo se dezvoltă logica...

| Ilovedinero a răspuns:

E vorba doar de obisnuinta si vointa. Daca inainte baietii lucrau in aceleasi conditii de munca era deja obisnuit. Daca nu, probabil si lor li se facuse rau dar nu aratau. Si eu cand sunt pusa la genuflexiuni cu gantera nu scot niciun cuvant da ma doare de mps pe mine