| Juliesheeve21 a întrebat:

Admiterea la facultatea de asistenti medicali se da si din chimie?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Eu stiu doar de aia din Bucuresti de la Carol Davila. Nu cred ca mai e alta in tara.
Facultatea dureaza 4 ani.

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Da, aceeasi materie ca la medicina doar ca sunt mai putine intrebari.

Răspuns utilizator avertizat
| Bondarel99 a răspuns (pentru Juliesheeve21):

Eu stiu doar de aia din Bucuresti de la Carol Davila. Nu cred ca mai e alta in tara.
Facultatea dureaza 4 ani.

| Violleta2022 a răspuns:

Da! Chimia si anatomia sunt materii de baza in medicina!

Răspuns utilizator avertizat
| Darkkrm a răspuns:

Depinde de facultate, dacă dorești sa te duci la București dai admitere la biologie și chimie, dacă vrei sa te duci la Iași, Galați dai doar din biologie.

Răspuns utilizator avertizat