| elmeksadin a întrebat:

Ajutor, este URGENT! Va rog am o situație în felul următor: am lucrat la un magazin alimentar pentru o perioadă de aproape un an, apoi ei m-au anunțat că închid magazinul și că nu îl mai tine! Bineînțeles au venit au luat tot din magazin. Eu de 3 luni aproape nu am primit actele pe care ar fi trebuit să mi le dea, decizia de încetare a contractului, nimic nici demisia nu mi-am scris-o. Patroana respectiva tot mi-a zis că o să îmi trimită actele, dar nimic. De aproape 3 luni nu am primit nimic. Cum sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Dragobeta a răspuns:

Du-te la ITM si vezi ce acte au trimis ei acolo. Trebuie ca firma sa-ti incheie cartea de munca (spus asa ca sa intelegi, evidenta e altfel) pentru ca sa primesti somaj.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi si verifica la ITM daca ti s-a facut lichidarea acolo.

| Dragobeta a răspuns:

Dar salarul il primesti? Te duci rapid la ITM pana cand aceia ii mai pot gasi.

| elmeksadin explică (pentru Dragobeta):

Salariul decât atunci când am lucrat pe ultima lună mi-l-a dat? dar în rest nimic.

| elmeksadin explică (pentru Dragobeta):

Ok, mulțumesc mult! Mi-a fost de mare ajutor răspunsul dvs.

| Dragobeta a răspuns (pentru elmeksadin):

Succes!

| Dragobeta a răspuns (pentru elmeksadin):

Du-te la ITM si vezi ce acte au trimis ei acolo. Trebuie ca firma sa-ti incheie cartea de munca (spus asa ca sa intelegi, evidenta e altfel) pentru ca sa primesti somaj.