| mary_9821 a întrebat:

AJUTOR! plss.credeti ca pentru a deveni un model bun nu e destul sa fii inalta si slaba? am 17 ani, 178 cm, 54 kg, 87 60 90, (am un piept mic)...trebuie sa ai forme? adica fund mare si piept mare( in cazul unei top-model)?

Răspuns Câştigător
| Victoria a răspuns:

Eu cred ca ai sanse mari. Incearca, nu pierzi nimic.

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Domyno a răspuns:

raised eyebrows Dar tu vrei sa fii model sau vedeta porno?
La ce iti trebuie armament de pornografie pentru a fi model... daca intr-adevar vrei sa pozezi toples...si procedura, silicoanewinking
Mi-e mi se pare ca esti potrivita pentru asa cewawinkingBAFTA!

| rebb a răspuns:

87 piept mic?! nu e deloc. Si nu trebuie sa ai forme. Din contra.De exemplu modelele catwalk sunt alese pentru ca au pieptul foarte plat. Agentiile de moda nu se uita dupa forme, pentru ei nu conteaza asta.Designerii vor sa isi faca creatile sa iasa in evienta, ca sa zic asa, deci acesta este motivul pentru care trebuie sa fii 'foarte slab/a' sa fii model.

| asya a răspuns:

In cazul unui fotomodel esti perfecta! Manechinele trebuie sa aiba forme, dar daca doresti sa prezinti pentru mari creatori atunci nu ai nevoie de sani sau fund, doar sa fi slaba si inalta! Ai un + daca esti si draguta la fata!

| Litlle B a răspuns:

Hei, cred ca ai fi ideala... Pentru a fi un model de succes nu este neaparat nevoie de sani mari, ba dimpotriva, probabil ai observat si tu pe marile podiumuri ale lumii ce fel de fete defileaza. Daca nu, incearca sa gasesti pe net "modele de succes" vei vedea ca majoritatea au sani miciwinking deci nu te descuraja! Bafta!

| SiMpLa a răspuns:

Nu trebuie sa ai forme ca sa devii fotomodel e de ajuns sa fi inalta si slaba. si mai trebuie sa ai un corp frumos

| alexutzu00791 a răspuns:

Ce aveti ma cu fata. Ai pieptul mic ca la inaltimea ta esti lata. Ai grija sa nu fie prea tarziu

| madaa a răspuns:

Depinde daca vrei sa fi top model de romania trebuie sa fi cat ma dotata :-& cu sani mari poponet buze siliconate sa treci pe la toti acasa etc daca vrei sa fi un model din alta tara aici nu trebuie sa arati ca un clovn si acolo nu te vor lua doar ca ai trecut prin paturile unor barbati asa arata un foto model romanesc http://farm3.static.flickr.com/2232/2272308428_64b196bccd.jpg un foto model din strainatate http://www.socialbranding.org/sb/images/stories/antm.jpg

| TabooR a răspuns:

S-o luam usor totu are un inceput cred ca o sa devi un model iti urez bafta

| hailei2007 a răspuns:

Fund/sani mari nu vad de ce ar fi necesari. Probabil ca o fata draguta ar ajuta, insa happy