| Gabipn2017 a întrebat:

Alunitele sunt un impertinent la admitere la politie?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu sunt un impediment --- alunite(nevi) pot sa apara pe pielea tuturor fie din cauza expunerii la soare, fie din cauze genetice, fie din cauze de agresare a pielii(mecanice, fizice, chimice).Si apoi, alunitele pot sa fie indepartate.

| Gabipn2017 explică (pentru alessia5158):

Mulțumesc!

| alessia5158 a răspuns (pentru Gabipn2017):

Cu placere!

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Http://dexonline.ro/definitie/impertinent
Bine că n-ai scris „impotent"... că în ultimul timp, așa a ajuns polițaiul român... Cu sau fără alunițe.

| Gabipn2017 explică (pentru mihai69):

Asa este, nu am fost atentă când am postat întrebarea că a intervenit autocorectia.Si da, vream să scriu "impediment", dar multumesc pentru link

| JackR a răspuns:

Un ce, un impertinent?! big grin

Vai de mama noastra, daca jumatate din cei care ajung in Politie vorbesc limba romana ca tine. O sa-i schimbe numele in Militie si o sa avem din nou bancuri bune!

| Gabipn2017 explică (pentru JackR):

Impediment(sau o piedică ), stiu sa scriu în limba română, crede-mă happy Cred însă că ai auzit de autocorectia tastaturii unui telefon...deci înțelegi.Mulțumesc totuși că ți-ai irosit timpul răspunzând-mi

| JackR a răspuns:

Si acum, ca sa nu te las in ceata, sa-ti raspund la intrebare: alunitele nu sunt un IMPEDIMENT, IQ egal cu numarul de la pantof, da!