| MichaelParker03 a întrebat:

Salut. Eu lucrez la o firma in strainatate unde ma ocup de muncitorii firmei. Ma ocup de angajare, cursuri de protectie a muncii, programari pe la diferite institutii, rezolv probleme mai mult sau mai putin personale ale muncitorilor si asa mai departe. Eu lucrez aici de 4 luni de unul singur si credeti-ma ca este foarte greu si obositor psihic. Plus ca merg si seara la seral. Saptamana viitoare trebuie sa inceapa un coleg nou pe aceeasi pozitie ca mine. Astazi am auzit un sef cum ii spunea colegei care pregateste contractele de munca, ca ar trebui sa scrie un salariu mai mare la el fata de mine. Iar ea i-a spus ca nu este corect fata de mine sa faca asta. Nu sunt invidios sau ceva, dar ma simt ciudat si naspa sa stiu ca 4 luni de zile am tras singur la caruta si acum vine altul, pe aceeasi pozitie ca si mine si care nici nu stie limba germana foarte bine (pentru ca firma e in Germania) si o sa primeasca asa pur si simplu un salariu mai mare, eu stiind cat de obositor este ce trebuie noi sa facem. Voi cum v-ati simti? Si ce credeti ca ar trebui sa fac? Va multumesc!

3 răspunsuri:
| 199onur7 a răspuns:

Sa muncești in continuare viața nu este corectă si nici nu o sa fi vreodată.

| MasterYii a răspuns:

"Astazi am auzit un sef cum ii spunea colegei care pregateste contractele de munca, ca ar trebui sa scrie un salariu mai mare la el fata de mine. Iar ea i-a spus ca nu este corect fata de mine sa faca asta."
Normal ar trebui totusi sa existe un motiv in spate?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mi-ar păsa, ignoră.