| vasileion1996 a întrebat:

Alut TPU, am si cateva intrebari:

1)dupa ce termin academia de politie sau la penintenciare imi ofera 1 loc de munca asigurat?

2)daca e sa am 1 loc de munca dintre acestea imi dau ei bani pentru chirie si transport?

3)dupa ce termin la penintenciare ce post imi asigura(ca ce, ex : paznic, sef...etc)

4)cate ore pe luna muncesti in cadrul celor 2 institutii?

5)unde se plateste mai binne?

3 răspunsuri:
| JokerDeaD a răspuns:

1) Da
2) Asta nu stiu si nici nu am auzit pe cineva sa vorbeasca de asa ceva.
3) Depinde cat de destept esti happy
4) Daca esti la inceput 8 h pe zi deci 8*30/31= 240/248 h
5) La penintenciare sigur nu happy

| Luchian_Stefan_1973 a răspuns:

1) De regula ai loc de munca asigurat.
2) Daca nu ești din localitatea unde ai fost repartizat ti se decontează chiria, au un barem in care trebuie sa te încadrezi, de transport nu stiu, dar nu cred din moment ce iei bani de chirie.
3) La penitenciare daca termini academia nu cred ca te pune paznic dar nici sef din prima.
4) 8 ore pe zi cinci zile pe saptamana, sau in ture de 12/24, 12/ 48. Daca lucrezi suplimentar ti se vor asigura liberele aferente sau un spor la salariu.
5) De plătit mai bine eu stiu ca la penitenciare deoarece aparțin de Ministerul de Justitie si se știe ca acolo sunt salariile mai mari.
Funda? happy

| vasileion1996 explică (pentru Luchian_Stefan_1973):

Da big grin mi-a placut raspunsu si sper sa ai dreptate