| SaTaRRaL a întrebat:

Am 14 ani. Cum pot sa fac bani usor? Sau cum pot sa fac sa impart pliante?

Răspuns Câştigător
| Andy_Shriinee_1998 a răspuns:

Cu cea mai mare placere! Invata sa filmezi cu fraps jocurile cu comentariu in limba romana! Invata sa le convertesti hd cu Sony Vegas Pro 10 (daca ai Win XP) 12 (daca ai vista, 7 sau 8). Du-te la ei pe site si deschide-ti un cont daca deja nu ai, de preferat este sa iti deschizi un cont nou cu un nume sugestiv... ex: SaTaRGaming. Uploadeza clipuri constant, iar cand incepi sa devi mai popular cu cel putin 30 de clipuri, 500 subscriberi si cel putin 50-60, 000 views intra pe socialblade si adauga-ti canalul in baza lor de date. Acolo o sa ai statistica incasarii views si subscriberi. Acum este ceva mai greu: va trebui sa te interesezi cum sa aplici pentru anumite retele de parteneriat. Iti recomand reteaua "Fullscreen" nu te duce pe mana lui machinima ca ei fura, "TGN" este din nou una buna. Este la alegerea ta ce retea alegi. Eu am fost partener la socialblade, apoi la machinima si acum sunt la fullscreen. Bafta sa ajungi partener si sa castigi bani frumosi. Poti castiga cand incepi cam 30-40 $ pe luna, dupa 2-3 luni creste incetul cu incetul la 300-400 $ daca ai noroc si clipurile tale sunt "atragatoare". Un sfat: sa nu faci chestia asta din obligatie, sa se vada ca faci chestia asta din placere ca altfel o sa ai mult de pierdut, isi pot da foarte usor seama dupa felul in care vorbesti si te porti cu subscriberii etc...

17 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Pustiule,sa imparti pliante nu e asa usor cum pare, mai ales iarna. Primesti foarte putini bani si ai ocazia sa se lege careva de tine. Poti de exemplu sa ajuti intr-un magazin cu treburile mai usoare, la un service auto ajuti cu ce poti, mai cureti sculele, dai la mana, macar nu te ninge in cap si mai si inveti cate ceva. La 16 ani poti sa te angajezi la ei daca iti place. Invata cate ceva despre calculatoare, ofera-te sa repari calculatoare. Poate ai un talent special, pictura, caligrafia, etc.

| ピンク a răspuns:

Http://Visitors2Cash.com/ref.php?refId=81832
E un site de bux, eu il folosesc si nu e teapa. Tot ce trebuie sa faci e sa distiribui link-ul pe care ti-l va da.

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://boomz.cabanova.com/cum-fac-bani-simplu.html
Trebuie sa iti faci cont la ei...este foarte bun, vei fi multumit

Sper sa te ajute

| Lungoci_Maryan_1998 a răspuns:

Cum zice si andy poti face bani cu youtube

| TedMosby a răspuns:

Salut. Uite un site din care poti castiga bani pe net, din click-uri ( da-i copy-paste, daca nu merge direct) http://www.preferbux.com/? ref=raneni.

| Cata7hDr a răspuns:

Poti face bani destul de usor fiind reprezentant avone

| Andy_Shriinee_1998 a răspuns:

E relativ usor sa faci bani pe internetwinking incearca sa iti cladesti un canal pe youtube si sa aplici pentru parteneriatwinking eu asa fac bani... si se fac chiar bani frumosi din chesti asta

| SaTaRRaL explică (pentru Andy_Shriinee_1998):

Poti sa fii mai explicit te rog ce ar trebui sa fac ca sa aplic la un parteneriat si cum fac asta?

| Thesinger1 a răspuns (pentru Andy_Shriinee_1998):

Salut!
Ajuta-ma si pe mine te rog.
Stiu sa folosesc Sony vegas pro 11, stiu sa folosesc fraps, stiu niste jocuri super tari la care vreau sa le fac comentariu in romana, dar ce fac dupa ce am videoclipuri?
Unde le postez?
Stiu ca raspunsul la intrebarea pe care ai dat-o este mai vechi, dar ajuta-ma si pe mine te rog.

| SniperAgentMan a răspuns (pentru Andy_Shriinee_1998):

Pe ce site de postat videoclipuri? Nu ai specificat. Raspunde te rog.

| Andy_Shriinee_1998 a răspuns (pentru SaTaRRaL):

Cu cea mai mare placere! Invata sa filmezi cu fraps jocurile cu comentariu in limba romana! Invata sa le convertesti hd cu Sony Vegas Pro 10 (daca ai Win XP) 12 (daca ai vista, 7 sau 8). Du-te la ei pe site si deschide-ti un cont daca deja nu ai, de preferat este sa iti deschizi un cont nou cu un nume sugestiv... ex: SaTaRGaming. Uploadeza clipuri constant, iar cand incepi sa devi mai popular cu cel putin 30 de clipuri, 500 subscriberi si cel putin 50-60, 000 views intra pe socialblade si adauga-ti canalul in baza lor de date. Acolo o sa ai statistica incasarii views si subscriberi. Acum este ceva mai greu: va trebui sa te interesezi cum sa aplici pentru anumite retele de parteneriat. Iti recomand reteaua "Fullscreen" nu te duce pe mana lui machinima ca ei fura, "TGN" este din nou una buna. Este la alegerea ta ce retea alegi. Eu am fost partener la socialblade, apoi la machinima si acum sunt la fullscreen. Bafta sa ajungi partener si sa castigi bani frumosi. Poti castiga cand incepi cam 30-40 $ pe luna, dupa 2-3 luni creste incetul cu incetul la 300-400 $ daca ai noroc si clipurile tale sunt "atragatoare". Un sfat: sa nu faci chestia asta din obligatie, sa se vada ca faci chestia asta din placere ca altfel o sa ai mult de pierdut, isi pot da foarte usor seama dupa felul in care vorbesti si te porti cu subscriberii etc...

| Cosmin_Bundache_1997 a răspuns:

Cum sa faci bani online? am gasit un site care chiar functioneaza http://Earn4Share.com/? id=64285 poti castiga nelimitat si primesti si un bonus de inregistrare de 25$.Pe zi castigi minim 200$.Nu trebuie decat sa vedeti daca vi se potriveste aceasta metoda.Dar pentru mine este cea mai buna castig 5000$ pe luna chiar si mai mult.

| cosminnn12 a răspuns:

Cum sa faceti bani de acasa, gasiti aici http://www.onbusiness.net76.net/

| ANd3 a răspuns:

Salut, poti sa incerci aici http://www.marketglory.com/strategygame/ANdU890 e un joc de strategie prin care poti face bani serosi!

| Alexandru_Alex_1990_Lesb a răspuns:

Un mod de a face bani foarte usor.
Foloseste codul XIY5K pentru a beneficia de 2, 500 de puncte si 0.10 dolari
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.winrgames.bigtime&hl=ro

| Dmc_Cristina_1994 a răspuns:

Heyy am 12 ani si vreau sa fac bani pentru un nou telefon imi trebuie 300-400 de lei imi trebuie urgent chiar vreau un telefon nou