| Isabela_Georgiana_1999 a întrebat:

Am 14 ani si as vrea sa ma apuc de muzica si sa fac o cariera din asta. este prea traziu?

Răspuns Câştigător
| Lola05 a răspuns:

Știi ce îți trebuie pentru o carieră în muzică? TALENT și un pic de noroc. Apoi multă promovare, după ce observi că merge treaba. Dar aici e deja altă discuție.
Vârsta nu contează. Sunt foarte multe persoane care au început să acorde atenție pasiunii lor pentru muzică foarte târziu în viață, pentru că până atunci au avut alte priorități. Am văzut destui la Vocea României și alte emisiuni asemănătoare.
La 14 ani nu este deloc târziu pentru a te apuca de muzică. La 14 ani e târziu să te apuci de balet profesionist sau gimnastică, da. Dar nu de muzică. Dacă ai talent, ambiție și susținerea familiei, rezultatele nu vor întârzia să apară. Important e să nu te descurajezi, pentru că lucrurile astea nu se întâmplă peste noapte. Vei întâmpina piedici pe care doar dorința ta de a avea cu adevărat o carieră în muzică te va ajuta să le depășești, dar vei avea multă satisfacție după ce ajungi cu un pas mai sus, prin munca ta.
Mult succes în ceea ce ți-ai propus!

| Isabela_Georgiana_1999 explică (pentru Lola05):

Multumesc foarte mult, nici nu ai idee cat de fericita ma simt acum pentru ca am aflat ca pot sa continui cu asta,, mersi mult!

1 răspuns: