| Feri5 a întrebat:

Am 16 ani și aș vrea să fiu voluntar la SMURD. Știți, am problemă de auz, port aparate, dar aș vrea să mă înscriu, barem să-mi omor curiozitatea.
Oare voi putea?

Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Cu siguranta veti putea inscrie, merita sa incerci ca incercare moarte nu are! Nu veti perde nimic daca incercati sa intrati acolo si sa va inscrieti ca nu pierdeti nimic! Este minunat sa ajuti si sa salvatii oamenii aflati intr-o situatie disperata, de urgenta! Nici o boala nu va impedica sa va faceti cariera de pompier!

6 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Sigur ca vei putea

| JustDeedee a răspuns:

Cu siguranță vei putea! Sunt fel convinsă că vor fi onorați cei de la SMURD să aibă parte de un voluntar la o vârstă fragedă. Avem nevoie de mai mulți oameni implicați ca tine! Mult succes!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru JustDeedee):

De unde scoate ti nene idioteniile astea de raspunsuri, omul asta are handicap cum sa fie onorati cei de la smurd sa il primeasca voluntar? Ei cauta oameni perfect sanatosi nu bolnavi ca nu au ce face cu ei, ei voluntarii trebuie sa ajute pe cei bolnavi, daca el are aparat auditiv clar are dizabilitate si va fi respins.

| JustDeedee a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Bine, boss!

| darrio2007 a răspuns:

Nu pari sa ai sanse, in conditiile expuse de tine.

| Feri5 explică (pentru untu):

Da, mulțumesc! Îmi place să ajut oamenii, să ascult poveștile lor de viață, să le înțeleg durerea. Contează numai să pot intra.