| AndreiVale a întrebat:

Am 19 ani. merita sa fac o scoala de meseri ca fierar betonist in Germania? dupa care voi fi un muncitor calificat, nu inginer sef de santier etc.sau sa urmez o facultate in romania.multumesc.

2 răspunsuri:
| TabletaSB a răspuns:

Nu merita, fa facultate oricare, desi de viitor sunt cele de inginerie sau info.

| TabletaSB a răspuns:

Vrei sa lucrezi toata viata ca si muncitor in constructii, sau sa stai la birou? Top salarii sunt in IT, SW si inginerie, si ma refer aici in Romania de la 1000 de euro in sus, 1500, 2000.
Ai sa vezi ca te vaneaza multinationalele inca din bancile facultatii; incearca la IT, Cibernetica, Inginerie, orice specializare
Numai bine