| Antemir_Florin_1976 a întrebat:

Am 40de ani si nu am bacalaureat, ma pot angaja? multumesc.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Evident poti.
Dar daca n-ai nici o calificare, atunci te poti angaja doar in posturi unde nu se cere calificare (ca "necalificat").

| GdX a răspuns:

Oriunde ca necalificat.

| ioanaKevlar a răspuns:

E cam greu fara bacalaureat, ca peste tot se cam cere diploma de bac. Insa exista si locuri de munca la care nu se cere diploma. Puteti incerca la AJOFM (agentia judeteana pentru ocuparea fortei de munca) si sa intrebati acolo daca au job-uri disponibile pentru persoane fara diploma de bacalaureat.
Cautati totodata si pe net ori prin ziare, ca poate sunt listate locuri de munca pentru persoane necalificate.

| MariusDeejay a răspuns:

Buna ziua te poti angaja dar e mai greu fara bacalaureat iti dau un sfat invata pentru bacalaureat si o sa ai sanse mai mari la un loc de munca, o zi buna.

| RoxanaTofana a răspuns:

Sigur ca da. Trebuie doar sa iti doresti!
Recomand sa consulti urmatoarea pagina http://www.localjobs.ro/locuri-de-munca/cautare/

| RR2000 a răspuns:

Incercati in domeniul soferiei, este un domeniu destul de bine platit! Vorba aceea "Și cu BAC și fara BAC tot sofer ma fac!"