| almaz a întrebat:

Am absolvit Relații Internationae și Studii Europene, unde sa ma angajez?; DDD

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Unde gasesti locuri de munca!
Nici o facultate nu vine cu loc de munca asigurat.
Adevarata munca incepe abia acum, cand trebuie sa-ti trimiti CV-ul la toate agentiile de rectutare din orasul tau si sa aplici pentru joburi vacante.
Dar pana iti gasesti ceva in domeniul unde ai facut scoala, uneori durand ani buni pana sa prinzi asa ceva, iti iei de munca absolt orice gasesti, ca nu-i rusine sa muncesti cinstit.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Serios acum, ce te-a invatat sa faci facultatea asta? Daca raspunsul e "nimic" atunci ai pierdut timp si bani degeaba...

| Yurisa a răspuns:

La McDonald's

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presa e cel mai bun domeniu