| anonim_4396 a întrebat:

Am ales cea mai proasta decizie, in fine. Trebuie sa imi arat fata, mda. Nu e cea mai mare problema, dar pur si simplu nu pot, arat ca naiba, cred ca o sa se sperie toti de mine. Ma uit la alti sunt asa de perfectii sau totusi, okay...si eu arat ca naiba. Cand ma gandesc la asta incep sa plang ore intregi, nu am mai pus o poza cu mine pe internet de 3-4 ani tot din cauza asta. Ce fac acum? Simt ca mor, deja imi fac planuri sa ma omor. : D

Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

Mai Razvanele, Razvanele înseamnă că ai o problema demnă de un psiholog. Am crezut ca e vorba doar de lipsa de încredere, dar se pare ca e ceva mai sever.

8 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Pentru un barbat aspectul e mai putin important. Un urat cu atitudine poate fi un om de succes mai mult decat un frumusel tampit. Asa ca, sfatul meu e sa-ti schimbi atitudinea, din intrebarile pe care le-ai postat cred ca ai mari probleme acolo...

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Nu sunt inca barbat, si cam am...
Atitudine, meh, nu prea....nu stiu ce sa zic.
Multumesc oricum...ahh.

| ElSueno a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar ce decizie ai ales?

| venividivici2017 a răspuns (pentru Kaℓi):

Ei na draga...atunci ce sunt importanti, banii?! Nu cred ca o femeie si-ar pune-o acum si cu "Cocasatul de la Notre Dame" daca acesta ar avea o atitudine demna de James Bond.Nu stiu de cand logica asta,ca femeia trebuie sa fie intotdeaua mai frumoasa ca barbatul,nu uitati, totusi femeile triseaza cam mult in aspectul lor, daca nu s-ar fi inventat cosmeticele astea, operatiile estetice, saloanele, oare unde ar mai fi ajuns majoritatea femeilor cu frumusetea lor naturala?!

| T0T a răspuns (pentru venividivici2017):

Unora le-ar fi crescut barbă și mustață mai ceva decât unor bărbați. Ai completă dreptate și cu cosmeticele unele dintre ele mai mult rău își fac, nu le ajută întotdeauna. Și mie mi se pare o prostie aia cu "sexul frumos". Adică asta e din punctul bărbaților de vedere însă dacă și ele se consideră mai frumoase decât bărbații și presupunând că și ele pot avea atitudine, de ce nu se aleg între ele? Singurul motiv ce rămâne din logica asta strălucită ar fi că pentru sex(de ce ne acuză pe noi) sau pentru bani(deși există și femei cu bani, bărbații sunt mai ușor de fraierit, deci ar fi o alegere întemeiată).

| anonimg a răspuns:

Nu contează cum arati. Si când te gândești la înfățișarea ta și când nu te gândești, trebuie să ai mereu în vedere lucrul acesta: că toți oamenii sunt egali, si nimeni nu este mai presus de altul. Niciodată nu trebuie să privim si sa ne comparăm cu oamenii. Dacă vom privi la Dumnezeu ne vom putea găsi echilibrul. Pentru că numai în felul acesta nu-i vom mai vedea pe semenii noștri nici mai sus si nici mai jos decât noi.

| ALGator a răspuns:

Există un sindrom al celor care se cred urâți. Cu asta trebuie să te lupți, nu cu aspectul tău. Nu ne naștem cu un contract să fim frumoși.

| alin131 a răspuns:

E posibil ca cineva sa te fi descurajat la un momendat in viata si de acolo sa ai aceasta lipsa de incredere in tine. Toti suntem frumosi, absolut toti, pentru ca suntem facuti dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu!