| lexa26 a întrebat:

Am aplicat pentru mai multe joburi pe internet, prin intermediul site-urilor de profil. Am primit o propunere de la BCR, ceva legat de asigurari, venituri in functie de realizari etc. Aveti idee daca e ceva serios sau e vorba de a cauta potentiali "asigurati"?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
eu zic sa te prezinti
chiar daca dupa o perioada vei dori sa cauti altceva
chiar daca salariul fix este mic

vei avea experienta
vei avea totusi o suma de bani la dispozitie
vei avea ceva de adugat la CV-ul tau viitor

printre eventualii colegi si clienti viitori, vei putea cunoaste un viitor angajator care sa-ti ofere slujba viitoare, vei avea o retea de cunostinte profesionale
succes

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Am lucrat la BCR 7 ani, este o firma serioasa si nu cauta asa asigurati. Du-te repede si vezi exact despre ce este vorba, daca mai astepti s-ar putea sa o pierzi, sunt multi care cauta acum o slujba. Succes si numai bine!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu cauta asigurati, dar nici nu e o chestie foarte sigura. Ca sursa de venit, adica. Stii cat e de greu sa convingi pe cineva in Romania sa plateasca lunar sau anual niste bani (destui) pentru o asigurare de viata?
Mai ales in momentul actual, cand omul nu stie daca va avea ce pune maine pe masa, daca va putea sa-si plateasca ratele la banca, o suma ipotetica pe care ar putea-o incasa familia lui peste n ani, in caz ca da coltul este ultima grija a romanului.
Cei care au bani de dat pe asigurare si-au facut deja.
Parerea mea e sa vezi despre ce-i vorba, dar sa nu te bazezi prea mult pe asta.

| sinblade27 a răspuns:

Nu nu este. este un job pe baza de comision fara un salariu fix e riscul daca nu faci target-ul sa muncesti degeaba sau sa iti mareasca target-ul de la luna la luna... cauta ceva care sa iti ofere si un salariu fix fie el si minimul pe aconomie

| andreea3216 a răspuns:

BCR este o banca serioasa, atata timp cat vei munci din greu cu siguranta si recompensa baneasca - salariul - va fi pe masura