| anonim_4396 a întrebat:

Am astăzi un interviu, iar în CV-ul meu lipsesc 2 ani de muncă deoarece am stat bolnav la pat o lungă perioadă. Nu mai am documentele care sa justifice chestia asta și probabil nu mă va crede deoarece acum sunt foarte bine. Ce pot inventa în fața angajatorului în așa fel încât să sune de bun simț?

2 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

In cazuri de genul adevărul e obligatoriu și cel mai bun

| CassiusAlexander a răspuns:

Cea mai bună scuză e să spui că ai făcut cursuri ce te vor ajuta în parcursul profesional. Dar dacă nu e adevărat te poate prinde foarte ușor cu minciuna. Cred că mai bine zici adevărul.