| alasss a întrebat:

Am auzit ca daca vreau sa ma fac mecanic auto nu o sa imi gasesc sigur de lucru deoarece sunt destui mecanici auto si ca si daca imi gasesc oricat de bun as nu pot primi mai mult de 10 milioane salariu ...Este aadevarat straight face?

3 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Variaza undeva pe la 15milioane salariul unui mecanic auto(depinde si de oras).

| LionelAndres a răspuns:

E mecanic bun face 30 40 mil pe luna

| Veme a răspuns:

Da. In primul rand trebuie sa realizezi ca industria auto clasica, in care-ai deveni tu mecanic isi traieste ultimele clipe. De ce crezi ca occidentalii vand chinezilor branduri ca Volvo, Jaguar, etc? Industria nu mai are viitor din cauza atingerii productiei maxime globale de petrol (Peak Oil). In 5 ani pretul benzinei va fi undeva la 20-30 de RON, vezi bine cum creste permanent pretul, si foarte putini isi vor mai permite sa conduca masini. Ce iti recomand eu? Cum va scadea productia de petrol si petrolul (prin tractoare, ierbicide, pesticide, fitomedicatie) ne da cantitatea de hrana aproape suficienta pentru Terra, in momentul devenirii fapt a scaderii constante a productiei, se va instaura FOAMETEA. Deci ar fi bine sa te specializezi in SAPATSU sau "arta sapei". Lasand gluma, orice faci in care produci hrana vei avea de castigat bani buni. Creste rosii, pepeni, ardei, porci, struti, ce vrei tu, vei avea succes. Pentru ca hrana 7 miliarde de persoane au nevoie zi de zi. Cand va fi 30 de RON litrul de carburant toti se vor dispensa de masini.