| dramameiz a întrebat:

Am de gand sa ma duc la facultatea UMC (Constanta) la profilul INGINERIE ECONOMICA IN DOMENIUL TRANSPORTURILOR. Toate bune si frumoase. aparent dupa 4 ani ar trebui sa ma trezesc cu o diploma pe care scrie "Inginer Diplomat". Imi poate explica cineva ce inseamna sa fi inginer diplomat si unde te poti angaja cu asa ceva? Sau specilizari posibile,sfaturi, orice.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Eu sunt la Navigatie si pe diploma va scrie Inginer Naval care practic nu are nici o valoare, ar fi un inginer foarte slab pregatit. Avand diploma de inginer naval si un an de cadetie pot da de brevetul de ofiter 3, si acela imi va asigura mie locul de munca, fara el fac degeaba facultatea.

| dramameiz explică (pentru valentino52):

Ce specializare faci?
Cum am zis, la INGINERIE ECONOMICA iti ofera diploma pe care scrie Inginer Diplomat pe ea. Vreau sa stiu ce iese cu ea sau ce specializare pot sa fac pentru a imi asigura si eu un loc de munca. Cineva mi-a zis ca pot deveni contabil de exemplu, dar nu prea cred.