| YesorNo a întrebat:

Am doua întrebări. Daca voi ati fi in locul meu ce ati face? Ati alege mate-Info sau stiinte ale naturii? Dupa ce ati completa fisa cu optiuni: dupa liceu sau dupa profil? Rog seriozitate! Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Mate-info; liceu.

| Nirvanaaa a răspuns:

Eu in prezent sunt la stiinte si iti recomand si tie sincer. Faci o matematica chiar draguta dupa parerea mea -e M2, e mai frumoasa-, daca pasiunea ta nu e info, scapi de ea in a zecea(iar la o ora pe saptamana e ok). Faci mai multa bio si chimie dar la bac la proba 3 e un avantaj pentru ca ai facut mai mult decat cei de la mate info, iar subiectul e la fel ca al lor. Acum, decizia e ta.Bafta!

| Începătorul988 a răspuns:

Sincer, eu unul as alege profilul. Chiar daca e un liceu mai prost, aici vei da de oamenii fara "aere" de magnati.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Pai tu trebuie sa stii ce profil vrei in functie de ce facultate vrei sa faci in continuare. As alege in functie de liceul care e mai aproape de casa si evident sa aiba si profilul pe care il vreau eu, daca nu are as alege alt liceu.

| SLexuS a răspuns:

Științe le naturii

| Laila12Izabela a răspuns:

Niciuna,nici alta,pune dupa preferinte,se va lua in calcul,opțiunile tale,nu dupa profil, pune ce vrei tu, ce iti place tie primele coduri. Dacă liceul primei tale preferinte, are locuri libere esti admis, deoarece mediile au scazut. Succes sa intri acolo unde vrei tu si unde iti place.

| Aaanon a răspuns:

Parerea mea este sa te gândești bine ce vrei sa faci in viitor, de exemplu daca ai înclinații spre medicina, alege științele ala naturii. Dacă ești mai atras de matematica, pune mate.info. oricum, se pot face schimbari, stai linistit/a. Important e să te axezi pe parcursul liceului pe materiile care iti plac, pentru a-ti da seama ce vrei sa faci in viitor. De exemplu eu am pus mate-info, dar dau la medicina laughing) deci nu e o problema asa de mare, intelegi tu. Din perspectiva completării fișei de optiuni, eu zic sa iei in vedere liceul, pentru ca majoritatea liceelor au profilele principale. Mult succes in ceea ce faci!