| anonim_4396 a întrebat:

Am eu o problema daca refuz sa lucrez schimbul 3 și ziua de duminică?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. ai o problemă. Apoi ești dat afară și nu mai ai această problemă.

| lpavel a răspuns:

Angajatorul te poate concedia! Asta stiai si tu fara sa ne mai intrebi...

| anonim_4396 explică (pentru lpavel):

Nu lucrez momentan stimabile! am avut ocazia sa lucrez pe 3 schimburi și am refuzat

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai atunci nu te angajeaza, simplu! Te angajeaza doar daca ar gasi pe cineva care sa munceasca mereu noaptea ca tu sa poti munci numai ziua. Dar nu cred ca s-ar oferi cineva... laughing

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă nu vrei să lucrezi schimbul 3 nu ești angajat.

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai refuzat si te-a concediat, nu?

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Cum să mă concedieze daca nu am semnat contractullaughingam pus întrebarea in ideea in care am mulți prieteni care lucrează noaptea și eu daca le spun că noaptea vreau sa dorm sau sâmbăta și duminica mă relaxez mă privesc ciudat

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci cauta alt loc de munca unde lucrezi numai ziua. Daca te angajezi undeva trebuie sa accepti programul de lucru respectiv. Baiatul meu lucreaza la Galati in combinat si lucreaza in schimburi. Face naveta de la Braila.
Probabil tu esti mai puturos.