| Anonima11233224 a întrebat:

Am fost acceptată la un internship. Problema e ca a intervenit ceva in familie si nu ma mai pot duce. Este posibil ca în anii următori sa nu ma mai accepte la nici un internship din acest motiv?

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

Nici vorba de asa ceva, n-are nicio treaba una cu cealalta.

2 răspunsuri:
| Nilsson a răspuns:

Companiile la care vei aplica ulterior nu au de ce sa stie ca ai abandonat acest internship si nici nu are rost sa le mentionezi acest detaliu.
Oricum internshipurile se fac la inceput de cariera cand un proaspat absolvent nu are experienta in campul muncii, deci peste cativa ani nu ar trebui sa mai ai problema problema aceasta ci sa castigi joburi serioase.

| Anonima11233224 explică (pentru Nilsson):

Pot fi data afara de la facultate pentru asta?

| Nilsson a răspuns (pentru Anonima11233224):

Nici vorba de asa ceva, n-are nicio treaba una cu cealalta.