| anonim_4396 a întrebat:

Am fost rugat să lucrez 16 ore într-o zi, dar a zis că nu sunt obligat să fac asta dacă nu pot.
E ceva urât să refuz? Voi avea probleme altă dată?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Daca este vorba despre o singura zi, nu vad de ce nu ai face-o, pentru ca o sa fii pontat adecvat.
Cu siguranta nu te pot obliga insa te pot lua la ochi daca refuzi si pe viitor te pot pune pe liber...

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMun?ilor a răspuns:

Eu am lucrat de Crăciun și Revelion.De Revelion am lucrat 19 ore. Când am cerut plata pe sărbătorile legale lucrate, m-au dat afară. Dacă te duci acum, te vor chema și altă dată până când devine obișnuință și devii sclav, nu angajat.Și nici bani nu primești.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde cum e seful ala de te a pus sa lucrezi 16 ore.

| gabicoo a răspuns:

Acceptă.
Vom avea și noi o zi liniștită pe TPU.

| NurseNico a răspuns:

Nu prea e normal asa ceva si nici nu ai vreo garantie ca te vor plati pentru orele suplimentare.

| khaderul a răspuns:

Mai bine lucrezi 4, sa vedem