| kappa90 a întrebat:

Am gasit un anunt pentru angajare la jandarmi din sursa externa, din cate stiu nu trebuie sa mai faci scoala de subofiteri și sa faci un curs de pregatire implicand si proba psihologica, medicala, sportiva si scrisa.
Eu am certificat de handicap, credeti ca am vreo sansa la proba medicala, are rost sa depun dosarul?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca ai vreo sansa, daca ai un handicap fizic, cel putin la doua probe: medicala si sportiva.

| Korkodeln a răspuns:

Nu si ce iese din scoala aia nu sunt jandarmi, cel mult agenti de paza.

| balcknyelow a răspuns (pentru Korkodeln):

Cel putin esti in sistem si avansezi pe parcurs banuiesc, daca ai scoala nu te lasa paznic, zic bine?

| Ciprian09 a răspuns:

Varule,nu te supăra. ce ai putea tu face într un sistem dacă ai certificat de handicap? Cum se manifesta handicapul tău?