| Andreeacordos a întrebat:

Am imprumutat o carte de la biblioteca in urma cu 2 ani si am pierdut-o.cei care au mai patit asa, au trebuit sa o plateasca? cat? cum? cand? si app cel care va cerut banii a facut-o in fata clasei? ca daca a facut-o te-a facut de cacao rau de tot please!

Răspuns Câştigător
| Vichtory a răspuns:

Hei, nu ai de ce sa-ti fie rusine, doar o achiti si gata, costul este depinde de cit este de buna cartea, daca nu poti sa o achiti cauti alta in loc si o dai, sau poti sa duci niste carti de a le tale pe care nu le mai folosesti bibliotecii si sa-i explici bibliotecarei ce s-a intiplat.
Te va intelege, ca traim intr-o lume de oameni. Multa bafta. Pupici.

2 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Daca de 2 ani ai pierdut-o vei plati o amenda uriasa....fiecare biblioteca are o alta suma, probabil undeva la 0, 5 lei pe zi, si va trebui sa platesti si valoarea oficiala o cartii. nu cred ca va spune neaparat in fata clasei, dar in momentul cand vei vrea sa-ti iei diploma de absolvire nu o vei primi pana nu vei achita amenda.

| Ancutss30 a răspuns:

Cum ai curajul sa scrii aici ca ai pierdut ceva ce nu era al tau? Dupa doi ani, nu ai dus cartea? Nu ma imprumuta, ma, daca nu esti in stare!