| gaby2323 a întrebat:

Am luat dupa un mic efort in sfarsit marele examen de Bacalaureat intrebarea mea este: Ce as putea face mai departe? Adica am tot cautat tot felul de scoli si este enervant deoarece toate costa peste 1500 RON in sus,iar la facultate nu am fost admis si nu cred ca voi fi admis fiindca au fost cam multi, iar probleme financiare exista din pacate si nu prea am un ajutor si nu stiu care ar fi optiunile care sa ma coste putin gen 200 ron- 600 ron pentru a invata ceva folositor de viitor etc practic un job la PC sau sa repar calculatoare mi-ar placea si sa fie stabil dar unde? cat timp? ce pret? pentru a avea un job bun

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Facultățile sunt 2500+ pe an.iar pe lângă asta mai ai cheltuieli de cazare/ mâncare/ cărți etc.
Încearcă să te interesezi prin zonă de cursuri gratuite pentru pregătire profesională (se fac o grămadă prin toată țara) durează doar 1-3 luni și ieși cu o diplomă..mai departe depinde de tine să găsești ceva de lucru și să înveți.