| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de acte pentru de pistoale airsof (replicile)?

Răspuns Câştigător
| adydan a răspuns:

Din punct de vedere legal nu aveti nevoie de permis port arma pentru achizitionarea unei astfel de arme, insa conform Legii 61/1991 - Republicata trebuie sa fi implinit varsta de 18 ani.
Acelasi act normativ impune unele restrictii privind utilizarea, manipularea si transportul acestor tipuri de arme.

5 răspunsuri:
| alexclaudiu2003 a răspuns:

Nu ai nevoie, este o jucarie

| petrica1111 a răspuns:

Nu ai nevoie de acte.

| mixxjim a răspuns:

Daca ai pune intrebarile astea cu pistoale pe la rubrici mai potrivite (legislatie sau informatii utilitare) poate ai primi si raspunsuri mai multe si mai utile, care-i legatura cu cariera?

| Iulian03 a răspuns:

Nu.