| PsyhoChild a întrebat:

Am nevoie de sfaturi cu privire la ceva.
Eu în 2022 o să dau bacul, sunt pe filo și aș cam vrea să mă duc la scoala de agenți de penitenciar după Bac. Problema este ca e foarte multă istorie de învățat acolo și vreau sa dau cât mai rapid după ce iau bacul. Asta ar inseamna sa nu iau bacul în serios, la Târgu Ocna nu se ține cont de media de la bac, trebuie să ai doar diploma. Problema este examenul medical. Acum sunt sănătos, dar cine știe ce de întâmplă până atunci. Sa zicem ca eu iau bacul cu 8, învățând mai mult pentru admiterea la penitenciar, dar dacă imi găsesc vreo boala când o fi cu examenul medical ce fac? După singura mea opțiune ar fi sa intru la facultate la taxa și asta ar fi cel mai rău scenariu posibil.

1 răspuns:
| Anuket a răspuns:

Depinde ce facultate vrei să faci ca plan b. Sunt facultăți la care iei și bursă cu 8 în BAC.