| Iamr3d a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Am terminat clasa a8a si nu stiu ce sa fac, as vrea sa plec in Bucuresti la un liceu dar nu-s fanul navetei si pe lângă asta deja imi e dor de vechiul colectiv de acolo.
Credeti ca ar fi mai bine sa plec?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De acolo de unde?! de cât e naveta? altfel ce opțiune ai?

| Iamr3d explică (pentru Adry05):

La 20 de km de Bucuresti, alta opțiune e economic cu media de 4, 50 care i la 10-20 de min de mine

| Wr3nch a răspuns (pentru Iamr3d):

Lol, 20 de kilometrii ii faci rapid, mergi la un liceu decent ca niste naveta nu omoare pe nimeni.

| alina2k18 a răspuns:

Bucurestiwinking
Fireste alege si tu licee pana la care nu mai faci inca juma' de ora dupa ce ai intrat in Bucurestiwinking
Eu bucuresteanca faceam si 45-50minute cu bus pana la liceu de la domiciliu laughing ca era f departe + trafic infernal dar tot acolo am ramas 4 aniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa faci naveta cand iti poti gasi chirie/gazda/camin in Bucureşti?

| Cksihja a răspuns:

Calculezi cam cât timp faci cu autobuzul și cât timp mergi pe jos, dacă durează mai mult de o oră nu merită o să fii stresat mereu la cât de mult ai de mers. Liceul nu e așa important dacă vrei să faci facultate, poți face orice liceu dorești și să mergi la facultate în București, acolo ai cazare dacă ești prea departe.