| fierbiinticaaa a întrebat:

Am nevoie de un sfat si va rog sa ma ajutati am 21 de ani si am o diploma de coafor stilist dar nu am cum sa lucrez in asta desi mi-as dori enorm. Sunt gata sa intru intr-o depresie pentru ca nu am un loc stabil de munca desi sunt casatorita de jumatate de an! Intrebarea mea ar fi in cat timp as putea invata frizeria, in cat timp as invata sa tund sa pot reusi? Scuzati-ma ca scriu in categoria aceasta dar aici intra ma multa lume

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Consider ca ar trebui sa te adresezi unui centru de reconversie profesionala (parca asa le zice) unde se fac pare-mi-se gratuit cursuri de invatare de meserii.In orice caz te-ai putea interesa la oficiul de plasare a fortei de munca. Succes.