| GulDan a întrebat:

Am nevoie sa ma angajez si nu gasescsad...
N-am luat bacu si stau pe bara degeaba.

Sa lucrez online se poate?

Ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Bani buni pe net poti face doar daca esti foarte bun la randul tau, din moment ce nu ai luat bac-ul competentele tale sunt indoielnice. Poate daca stai mult timp si iti omori nervii cu toate pay to click-urile sau alte sisteme de referali, da. Sfatul meu: Apuca-te si lucreaza oriunde pe salar minim, e mai bine decat sa stai degeaba. In timp, daca iti formezi o cultura, dezvolti niste abilitati, talente etc. poti avea pretentii mai mari. Numai sa nu te plafonezi pentru ca mai tarziu ve fi foarte dezamagit de tine insuti. Noroc big grin

| GulDan explică (pentru suffarstar):

Multumesc pentru. sfaturi!
Ca ziceai de talent..am deja unul..desenez de la 7 ani dar vad ca degaba am talentu astasad
Si in timpu liber vreau sa invat bine engleza crezi ca e utila?

| suffarstar a răspuns (pentru GulDan):

Cu placere!
Daca iti place sa desenezi, fa asta in timpul liber. Engleza o inveti cel mai bine de pe internet, deci ai putea sa combini cele doua: te uiti la tutoriale de desen in engleza. Oportunitati vei avea, evident, atata timp cat esti bun in ceea ce faci. Un lucru foarte bun, care te va creste enorm, e sa te apuci de citit. Te dezvolta enorm. Cauta cat mai multe oportunitati de a te dezvolta, participa la conferinte, dezbateri, devino inteligent. Un inteligent nu va fi niciodata sarac.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Online te angajezi in momentul in care stii sa faci ceva, si ma refer la lucruri serioase programare, seo, design samd.

in rest fara bac cred si eu ca nu iti gasesti de munca... poate undeva pe santier

| William a răspuns:

Te sfatuiesc sa pui in aplicare planul pe care l-ai facut in cazul in care nu iei bacul.

| Lawliet14 a răspuns:

Sa devii un FREELANCER.

| Gogu06 a răspuns:

Sa lucrezi pe santier, 20milioane pe luna.