| alina996 a întrebat:

Am o dilema...Inca din generala mi-a placut sa desenez, dar si informatica, matematica..Nu stiu la ce facultate sa ma duc..la arhitectura sau la universitatea de matematica-informatica? Mi-as dori sa devin arhitect, dar si sa lucrez la o banca. Ce ar merita mai mult sa ma fac dupa facultate? Care alegere ar fi mai profitabila la salariu? Se poate face fata la 2 facultati deodata?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si meseria de arhitect si cea de informatician sunt la fel de bine platit cu mentiune ca probabil ca arhitect e ceva mai mult de munca pana sa ajungi la un loc de munca bine platit.

tine doar de tine daca poti face fata la doua facultati,,,. insa cea de arhitectura s ar putea sa iti ocupe tot timpul