| alienkros a întrebat:

Am o intrebare! Am primit o oferta za fotograf incepator in USA in orasul Florida! As accepta, dar cat credeti ca voi fi platit? Cei de acolo nu vor sa-mi spuna inainte de perioada de proba. Ajutati-ma va rog. FUNDA**

3 răspunsuri:
| sarpeparsiv a răspuns:

Asigurate ca ofera accea nu este teapa, daca nu este atunci fugi ca sigur ca fi frumos si vei avea amintiri foarte placute pe langa multi $$$ pe care ai vei castiga.

| alessia5158 a răspuns:

Fotografia este o arta!--- nu exista "perioada de proba" pentru arta fotografica! Cei de acolo, ori iti cumpara fotografiile, ori nu --- tu esti un "producator" de arta( chiar daca ai 14 ani!) iar ei sunt potentiali cumparatori.In toata "ecuatia" asta, perioada de proba nu se justifica--- poate daca sunt tepari!

| alienkros explică:

Nu ma ideea ca eu pot fi fotograful unei reviste pe nume Florida News cu tot felul' de peisaje si na... cam cat credeti ca ma va plati primul an si nu nu e o farsa am fost in florida si am vazut cum arata compania