| Fildy6543 a întrebat:

Am o întrebare, dacă eu ca student ma înscriu la USV la facultate înscrierea este pentru cei 4 ani sau doar pentru primul an și va trebui sa revin în fiecare an?

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu stiu, mai, la Universitatea din Amsterdam daca nu te inscriai in fiecare an, se punea ca ai renuntat la studii. Dar era o formalitate, se facea prin internet.

| Catrice a răspuns:

Pai stai asa ma cum facem adică nu mergem la cursuri? Ne înscriem, lăsam sa treacă timpul și luam diploma?

| supadeceapa a răspuns (pentru Catrice):

Cred că se referă dacă trebuie să revină la înscriere vara-toamna laughing.

| Catrice a răspuns (pentru supadeceapa):

Știu din ăștia care se înscriau, plecau din tara la munca și reveneau pentru diplomahee hee

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Tu te înscrii la un program de licență. Programul de licență durează câțiva ani. Înscrierea o faci o singură dată.