| CocoCosty2000 a întrebat:

Am o intrebare daca nu am un card atasat pe paypal pot sa fac cumparaturi online si cum?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Da, poti cumpara cu banii care ii ai in paypal chiar daca nu ai card atasat. Dar ai grija ca nu toti comerciantii accepta plati paypal. Unii vor numai card.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da,prin online banking daca ai card visa, https://www.bancatransilvania.ro/......t-banking/
afli rapid informatii despre: conturi curente, conturi de card, credite, depozite, tranzactiile din conturile tale, extrase de cont, export si print
iti personalizezi conturile, adica adaugi nume pentru a le identifica mai usor (de exemplu: Cont de salariu, Depozit pentru facultate)
achiti facturile de utilitati
faci plati in lei si in valuta
schimbi valuta
deschizi si inchizi depozite clasice
trimiti si primesti bani prin Western Union
verifici tranzactii in derulare
transferi fonduri catre prieteni, rude sau alte persoane prin SMS si email
iti administrezi cardurile: le blochezi sau le deblochezi, adaugi sau modifici limite de tranzactionare, activezi serviciul SMS Alert, verifici si transferi puncte STAR
programezi ordine de plata
reincarci cartele telefonice
achizitionezi online roviniete
cumperi si vinzi unitati de fond BT ASSET MANAGEMENT

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Dar atentie sunt site urii care accepta plata doar prin paypal, eu personal pe olx, publi24 platesc prin online banking bcr, dar daca vreau sa cumpar un joc am nevoie de cont de paypal

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu se pot face cumparaturi online cu un cont invalid de pyapal.
Contul de paypal se valideaza doar dupa atasarea unui cont bancar, sau a unui credit card personal, fiind verificat de Paypal

| Hammurabi a răspuns:

Daca ai sold pe paypal poti sa cumperi de la comerciantii care accepta plati paypal.

| CocoCosty2000 explică (pentru Hammurabi):

DEci daca am bani pe paypal pot sa cumpar fara sa atasez vreun card?

| CocoCosty2000 explică (pentru Hammurabi):

Multumesc foarte mult

| Hammurabi a răspuns (pentru CocoCosty2000):

Da, poti cumpara cu banii care ii ai in paypal chiar daca nu ai card atasat. Dar ai grija ca nu toti comerciantii accepta plati paypal. Unii vor numai card.