| fanezodo a întrebat:

Dacă sa zic (Doamne fereste) nu intru la facultate de info din Cluj. Dacă merg tot Cluj dar la MATE-INFO..am sanse tot la fel de mari sa devin programator? Sau macar cat de cat sunt?

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"la MATE-INFO..am sanse. sa devin programator?"

programator e de fapt un job, Dacă ai chemare/talent pentru așa ceva, ajungi dacă nu, o să fii un simplu absolvent cu diplomă, cum sunt mulți

| fanezodo explică (pentru sierra1):

Ma refer daca esti la fel de cautat de firmele de IT

| sierra1 a răspuns (pentru fanezodo):

Nu ești căutat, tu cauți și demonstrezi cât știi dacă știi

| fanezodo explică (pentru sierra1):

Da am auzit ca la facultatea de info din cluj deja din anul 2 te cauta firmele astea mari de it

| sierra1 a răspuns (pentru fanezodo):

Povesti

| Cosmin86 a răspuns (pentru sierra1):

E posibil sa te caute pentru internship, mai vin firme la facultati sa caute studenti (exemplu la mine la Poli venea Ixia, cand eram eu student).

| sierra1 a răspuns (pentru Cosmin86):

E la timpul trecut. Acum colegul nostru va trebui să DEMONSTREZE că e bun și apoi capătă un job

| Cosmin86 a răspuns (pentru sierra1):

Corect.

| Andreeush a răspuns:

Întâi termină liceul și du-pă aia caută facultatea pe care o vrei.