| anonim_4396 a întrebat:

Dintre cele 2 facultati: Litere si Geografia turismului, care ofera un salariu mai mare? Adica care ofera posibilitatea unei cariere de succes? Care va fi mai cautata in viitor? Sau pot fi combinate? Vreti sa-mi dati mai multe detalii, va rog? Care e mai avantajoasa? Daca in viitor le fac pe amandoua nu e un efort prea mare? Nu e mult de invatat?

7 răspunsuri:
| vladimir23 a răspuns:

Cred ca cea de litere e cea mai buna nu stiu dar faci cum crezi tu ca e mai bine

| Irina a răspuns:

Niciunui angajator nu ii mai pasa de diploma care o ai, ii intereseaza ce stii exact sa faci. Poti alege ce iti place cel mai mult si daca reusesti sa fii cea mai buna in acel domeniu, oricare ar fi el, ai sa reusesti sa ai un post cu un salariu mare.

| Crisu_8081 a răspuns:

O facultate nu-ti ofera un salariu mare, depinde de post si de oferta...insa ca domeniu de viitor, turismul este la mare cautare.

| alexandra_3253 a răspuns:

Eu cred ca geografia turismului ...de acolo se iasa pe un salariu bun...parerea mea... a ta nu stiu care e...iti doresc succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Orice facultatea la ora actuală este o loterie.
Contează cel mai mult un loc de muncă după absolvire.
În orice domeniu se poate face carieră de succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Litere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu conteaza facultatea cel mai mult.Conteaza ce se intampla dupa, unde reusesti sa te angajezi. Poti sa faci de exemplu mai multe in paralel. Eu stiu ca geografia turismului e mai avantajoasa la salariu. Turismul e de obicei cautat sub toate formele sale. Acum, bineinteles ca totul depinde de tine.SUcceS!