| RoxyOnTPU a întrebat:

Am o intrebare: E greu sa devii actor\actrita? Vreau sa fiu actrita la HollyWood dupa ce termin facultatea.Am talent. Dar toata lumea zice ca-i greu si de astea.Merg la multe castinguri si unu tot o sa iau.Nu stiu multi zic ca ii greu dar eu nu vreau sa ma dau batuta

14 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Da, inteleg planul tau pe viitor.
Adica, este o sansa de 1 la un milion sa reusesti, dar cine stie, daca vei lupta poate vei ajunge ceva, dar ma rog, nu in Romania, desigur.

| SylviuCatlin a răspuns:

Daca iti place asta si vrei cu adevart sa ajungi actrita este foarte usor si eu fac cursuri de actorie si nu mi se pare greu de loc. Mult succestongue

| Melody a răspuns:

Bravo tie. Nu trebuie sa te iei dupa ce zic altii. Fixeaza-ti un scop si nu te lasa pana nu-l atingi. E greu, dar daca iti place, totul se simplifica. Succes!

| TabooR a răspuns:

Atata timp cat esti increzatoare, vei ajunge unde iti doresti!
Si DA este greu, daca nu crezi in tine este foarte greu. Sunt sigur ca vei ajunge unde-ti doresti happy Doar ca trebuie sa muncesti foarte multhappy asa ca BAFTA!

| vali1985 a răspuns:

Este greu dar te vei obisnui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu trebuie sa te dai batuta! Eu vreau sa ma fac cantareata sau actita (sunt buna la amandoua).Am fost la foarte multe concursuri de canto si teatru si am obtinut numai locul 1 si 2 dar niciodata nu m-am dus la un casting sau un concurs de muzica mai cunoscut cum ar fi Vocea Romaniei.In cele din urma tot o sa merg dar sunt anca destul de mica (am 13 ani)si vreau sa mai acumulez experienta sa nu ma fac de ras p acolo laughing

| Gabriello02 a răspuns:

Te rog fa-mi un favor: Alege un scop realilabil, ai sanse foarte mici si pentru Romania, iar cat despre hollywood e foarte greu sa ajungi acolo, dar daca tu crezi ca actoria este o cariera sigura poti incerca.

| RoxyOnTPU explică (pentru Gabriello02):

N-ai de unde sa stii ce sanse am eu...nici macar nu m-ai vazut jucand

| BuBu2006 a răspuns:

Si eu imi doresc pe viitor sa devin actrita, dar este cam greu sa ajungi asa departe. Gandeste prima data daca te lansezi in Romania dar mai acolo? Nu renunta oricum! Apropo ce liceu ai facut daca ai facut vreau sa ma inspit...

| roberta7087 a răspuns:

Este greu, dar va merita! cu munca si pasiune vei ajunge acolo unde iti doresti happy

| ZORRA a răspuns:

Mult succes :*

| MateiAnablaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pentru asta trebiue sa inveti foarte bine engleza. Nu trebuie sa te lasi influentatade ceilati. E viata ta. Succes! p.s. si eu vreau sa ajung la hollywood. happy

| Lauraep2002 a răspuns:

Eu zic sa ai incredere in tine si sa nu te ei dupa gura lumii. Nu este imposibil si eu am aceleasi vise. Daca vrei sa reusesti, din cate am inteles trebuie sa faci UNATC(o facultate de arta teatrala si cinematografica din Bucuresti). Pana atunci poti participa la casting-uri, proiecte voluntariat ce aduc plusuri la CV. Pana una alta uite un site foarte bun, de unde te poti interesa de participarea in reclame, filme importante(Calin Netzer- Pozitia Copilului) etc. Totusi cred ca nici nu trebuie sa fii purtata de val, ci sa fii cu picioarele pe pamant, sa lucrezi din greu sa te inscrii la un curs de teatru, actorie etc. Oricum cel mai bine e sa te duci la Bucuresti pentru facultate.
Aici jos ai link-urile. Succes si mult noroc!
e-talent.eu unatc.ro/prezentare/index.php

| Adrian_Morman_1994 a răspuns:

Buna Roxana.Stiu ca acest mesaj este scris de mult timp aici. dar intamplator am intrat pe intrebarea ta si vreau sa iti spun niste chestii care o sa te ajute.Tu vi aici si ii intrebi pe altii daca e greu sa devii actor? Eu nu cred ca este o intrebare ok.Tu crezi ca X si Y stiu ce poti tu sau stiu ca tu poti sa faci asta sau nu? Sunt atatea exemple pe care as putea sa ti le dau, si ma refer aici la exemple celebre cum ar fi Arnold Schwarzenegger un om care a plecat de la zero barat, un om al carui parinti nu l-au incurajat in ceea ce el isi dorea sa faca insa el a stiut ca o sa ajunga ce isi doreste, de fapt daca ma gandesc mai bine le si-a dorit asta cu adevarat.Pentru ca multi spun ca vreau sa fiu milionar da?(un exemplu divers); e ok, poti sa devi milionar..insa ei vor cu vorbele si atat.Asta nu inseamna ca iti doresti cu adevarat un lucru.Tu trebuie sa ai incredere in tine si incepe sa faci pasi mici, incepe sa gandesti ca in lumea asta s-a nascut un regizor celebru, s-a nascut un agent celebru doar pentru a te ajuta pe tine sa devii ceea ce iti doresti.Invata sa visezi si tot ce iti doresti cu putin efort se va indeplini.Eu nu te cunosc, dar sunt convins ca ai ceva special in tine, inca un TU care vrea sa iese la iveala. nu incerca nici macar o secunda sa ii stai in cale.Ai grija de tine si astept sa te vad intr-un film gen Titanic care sa revolutioneze pentru a doua oara un public numeros.Mersihappy